F1 Manager Forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Tactica Inceput de sezon

In jos

Tactica Inceput de sezon Empty Tactica Inceput de sezon

Mesaj Scris de Admin Lun Mar 03, 2008 7:39 pm

La inceput aveti un pilot din oficiu. Nu il antrenati in nici un fel pentru ca nu il veti folosi decat pentru a aduce banii de la sponsori.

Pentru prima cursa angajati doi piloti noi.
Primul, pilotul de setup trebuie sa aiba doua atribute bune :Setup undeva in jur de 69 - voi actualiza cifra in sezonul urmator si Learning Attribute (LA) minim 60. LA este foarte important pentru ca cu cat este mai mare cu atat veti ajunge mai repede la maxim cu celelate atribute ale pilotului. De exemplu un pilot cu LA 50% are nevoie doar de o tura pentru a invata ce invata unul de 25% in doua ... cred Smile
Al 2-lea pilot este pilotul de cursa. El trebuie sa aiba atributele astfel:
Kilter peste 60
Overtaking peste 60
Top speed - cel mai bun gasit de mine pentru prima cursa 69
Bend Driving - cel mai bun gasit de mine pentru prima cursa 65
Setup nu conteaza
PitStop cat mai sus
Learning cu cat mai mare cu atat mai bine
Track knowledge - cel mai bun gasit de mine pentru prima cursa 66

Pentru cursa a doua cel mai bun pilot gasit avea Top Speed/Bend Driving/Track Knowledge : 74/67/69 si cu acet pilot am castigat fara probleme atat cursa a doua cat si a treia
In cursa a patra se pare pilotii cu Bend Driving mai mare scot timp mai bun decat cei cu Top Speed. Pilotul cu cel mai bun timp al meu in calificari pentru aceasta cursa a fost 76/75/79 pilot care a scos rezultate bune timp de 3-4 curse

Din cate am remarcat din 3 in 3 curse (de obicei dupa cursa de sambata) apare un nou calup de piloti cu 10% mai buni. Astfel daca la prima cursa pilotul de setup gasit de mine avea 69 la cursa a 4-a (Spain) noul pilot are 79 iar la cursa a 8-a (San Marino) el are 89 dar este posibil sa ma insel. Este posibil ca pilotii cu 79 setup sa apara din prima cursa si sa nu existe decat doua upgrade-uri pentru acest pilot pe tot parcusul sezonului (89 - 99)

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 21/02/2008

https://yrm2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum