F1 Manager Forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Discutii Generale

3 participan?i

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de AndreiRC Joi Iun 05, 2008 1:27 pm

Tot ce se poate. Smile


Q2 cu 90 litri la bord: 1:32.423 Nu prea grozav. Al 6-lea timp pe Q2.

Momentan pe 4 pe grila, la 2.914s de pole. Insa probabil voi mai cadea vreo 2 - 3 locuri pana la start.

AndreiRC

Numarul mesajelor : 664
Varsta : 46
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de Admin Joi Iun 05, 2008 4:53 pm

La mine Q2 o mare varza, chiar ca nu inteleg. O fi de la greseli de pilotaj cu 82 de litri timp 1:33.644 si cumulat 3:02.739s la muuuulte secunde fata de pol (7.67s) dar pol-ul are cel mai bun timp din rookie (q1) si 3 la cumulat

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 21/02/2008

https://yrm2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de AndreiRC Joi Iun 05, 2008 5:04 pm

Cam la toti a fost diferenta de 3.5 - 4.5 secunde intre Q1 si Q2. Cred ca a fost chestie de caldura.

AndreiRC

Numarul mesajelor : 664
Varsta : 46
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de cbulucea2 Vin Iun 06, 2008 1:49 am

Nu, la mine a fost 2,2 sec. Cred ca am zbarcit-o putin la Q1 si poate de aici diferenta mica totusi.

cbulucea2
Admin

Numarul mesajelor : 580
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de cbulucea2 Vin Iun 06, 2008 1:51 am

AndreiRC a scris:Te ajut si eu cu testul acela. Eu l-am picat deja de 3 ori asa ca nu-l mai dau. Smile

Merci. Am uitat sa intru azi (de fapt am intrat si am vorbit cu Radu, dar am uitat de test), asa ca o sa-l fac mai incolo, zilele astea. Inca odata merci de oferta.

cbulucea2
Admin

Numarul mesajelor : 580
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de AndreiRC Vin Iun 06, 2008 8:42 am

Ok, s-a facut. Smile


Am cazut pe 6, sunt la vreo 4 secunde acum. Un nebun a scos un timp mai bun in Q2 decat in Q1. A mai facut asta si inainte si in cursa a intrat la boxe dupa 4 ture ... Dupa parerea mea, tactica asta este cam sinucidere curata pentru astazi, avand in vedere ca nu va rezista cu inca o oprire de schimbare a cauciucurilor, deci va face 3 pituri.

AndreiRC

Numarul mesajelor : 664
Varsta : 46
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de Admin Vin Iun 06, 2008 10:29 am

Poate omu' e la inceput si inca nu s-a prins cum se joaca jocul. Poate ca a folosit riscuri mai mari si a avut noroc dar nu cred sa aiba mai mult de 10 litri. Din diferentele de timp nu-mi pot da seama pentru ca tu ai scos diferenta q2 fata de q1 jumatate fata de a mea dar presupun ca vor fi destui care vor merge cu cauciucuri soft si 3 opriri. Mai avem 11 ore si o sa vedem

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 21/02/2008

https://yrm2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de AndreiRC Vin Iun 06, 2008 10:47 am

Tot ce se poate.

Daca tin eu bine minte, a mers cineva pe Softuri la Medium wear si l-au tinut cam 125 - 130 km. Cu efectul caldurii nu cred ca vor tine peste 80 - 90 km. Deci daca incearca Softuri cu 3 opriri, s-ar putea sa se prajeasca ... Si ei, si cauciucurile. Smile

Am sa merg cu riscuri 10 - 15 - 15 aici, pentru ca overtaking-ul este 'normal'. Sa vedem ce iese.

AndreiRC

Numarul mesajelor : 664
Varsta : 46
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de Admin Vin Iun 06, 2008 11:32 am

Eu o sa merg 15/17/20 Tu esti suporter ce facilitati ai in plus in afara de masini si cateva grafice? Merita?

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 21/02/2008

https://yrm2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de AndreiRC Vin Iun 06, 2008 2:25 pm

Mai am posibilitatea sa caut driveri dupa alte caracteristici in afara Overall-ului, ceea ce consider ca te scuteste de timp pierdut, daca se cauta un anume tip de driver. Probabil ca la fel va fi si cu Technical Director-ul (cautare dupa alte criterii in afara OA).

Se mai vad si comentariile live din cursa (nu-s asa interesante, dar macar stiu ce se intampla).

Din ce mi-am dat eu seama, cam atat, in afara de ceva grafice si salvarea setup-urilor din ultimele curse.

AndreiRC

Numarul mesajelor : 664
Varsta : 46
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de cbulucea2 Vin Iun 06, 2008 2:54 pm

Salvarea setupurilor nu merge cu programeleul GO ? In orice caz, la Austria (daca mai retin, trebuie sa verific) am mers cu extrasoft pe 4 stopuri si conduceam cu 30 de secunde si mi-a puscat motorul. Era singura cursa in care as fi castigat-o clar. Setari prea agresive (poate de asta eram si asa rapid) si s-a dus totul. Dar vreau sa spun ca au tinut pneurile.

cbulucea2
Admin

Numarul mesajelor : 580
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de AndreiRC Vin Iun 06, 2008 3:28 pm

Ba merge si cu ala. GO este chiar foarte util in stabilirea tipurilor de cauciucuri si a a cantitatii de benzina. Smile


Ah, ce pacat. Sad

AndreiRC

Numarul mesajelor : 664
Varsta : 46
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de AndreiRC Vin Iun 06, 2008 7:55 pm

Super ... pozitia de start 7, cea mai buna a mea. Smile

AndreiRC

Numarul mesajelor : 664
Varsta : 46
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de Admin Vin Iun 06, 2008 8:53 pm

La timpii din calificari in grupa mea eu am aceleasi sanse de a intra in puncte cum aveti voi de a castiga cursa in grupele voastre asa ca sper sa castigati. Succes

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 21/02/2008

https://yrm2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de AndreiRC Vin Iun 06, 2008 8:57 pm

Succes si tie! Smile

Iar finlandezul cel nebun nu cred ca va rezista pe pista. Este adanc in negativ si n-are cu ce face update. Plus pilotului i s-a dus motivatia la 0 deci ... Smile

AndreiRC

Numarul mesajelor : 664
Varsta : 46
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de cbulucea2 Vin Iun 06, 2008 9:18 pm

Nu stiu de voi, dar masina mea nu e atat de stricata si cu toate astea tot in jos merg. Cad in cursa pozitie dupa pozitie. Niciodata nu mi s-a intamplat asa. Sint pe 15 si in ritmul asta termin ultimul. Nu stiu ce se intampla. Cred ca nu a fost o idee grozava cauciucurile medii. O sa intru cu vreo 30 si ceva uzura la boxe.

cbulucea2
Admin

Numarul mesajelor : 580
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de Admin Vin Iun 06, 2008 10:03 pm

Cu soft erai la boxe in turul 20 cred sau mai rau in turul 23 faceai vreo pana. Si eu ma duc cam la vale dar nu putem sa castigam intotdeauna Smile Andrei se tine bine. La mmine in grup sunt cativa care au mers pe strategie de 1 stop ... probabil cauciucuri Hard. Oricum din greseli invatam Smile

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 21/02/2008

https://yrm2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de AndreiRC Vin Iun 06, 2008 11:21 pm

Excelent ... locul 4! Un noroc fantastic de data aceasta cu piturile, 3 tipi intrand in ultimele 5 ture in fata mea si terminand in spate. Very Happy

5 puncte binemeritate care ma mentin in mod surprinzator pe Promotions List.


Edit: Va fi racoare la Indy ... 12 - 15 grade. Smile


Si nu prea am de ce face update la masina. Engine-ul e cel mai avansat la 58%, sasiul este la 56% si sidepod-ul la 48%. Am sa pun riscuri mai mici, ca sa n-am surprize. Smile

Folosit deja toate turele de practice si am un setup rezolvat. Dar asta ... pentru thread-ul de Indy?

AndreiRC

Numarul mesajelor : 664
Varsta : 46
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de Admin Sam Iun 07, 2008 9:58 am

Loc 6 si pentru mine dupa ce imi luasem sperantele ... mergeam pe locul 10 far sanse si in ultimele ture unul din fata a inceput sa scoata fum, apoi altul ori a pus multa benzina ori avea stamina mica ori avea ceva probleme si a incetinit unul a facut grseala de pilotaj si cel mai slab a fost unul care a intrat la benzina in penultima tura.

Admin a scris:Eu presupun in conditiile celor 46 de grade un consum undeva in jur 0.78-0.80L/km asta inseamna un total de 238-245 litri impartiti in mod egal undeva la 80-82 litri pentru start si pitstopuri.
Se pare ca iar am fost pe acolo cu calculele consumul meu a fost de 235 litri respectiv 0.77 L/km

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 21/02/2008

https://yrm2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de cbulucea2 Sam Iun 07, 2008 3:59 pm

Admin a scris:Cu soft erai la boxe in turul 20 cred sau mai rau in turul 23 faceai vreo pana. Si eu ma duc cam la vale dar nu putem sa castigam intotdeauna Smile Andrei se tine bine. La mmine in grup sunt cativa care au mers pe strategie de 1 stop ... probabil cauciucuri Hard. Oricum din greseli invatam Smile

Nu cred ca faceai pana. Cu medii, in 24 ture, uzura era aprox. 80%, deci tineau cam 30 ture mediile. Softurile tineau intre 22-25 ture, am vazut la cei din grupa mea.

Voi ati avut noroc cu cei din fata, eu nu am avut noroc decat cu unul singur, pe care l-am depasit ca a intrat in ultimele ture.

Cat despre benzina, cum ati mers pana la urma ? Eu cu 82/82/90 si am avut prea multa benzina. Am mai ramas cu vreo 11-13 litri.

cbulucea2
Admin

Numarul mesajelor : 580
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de AndreiRC Sam Iun 07, 2008 4:05 pm

Pe mine mediile m-au tinut fara probleme 25 ture, nici nu incepusera sa dea semne de oboseala.


Iar benzina n-a fost afectata de temperatura. Eu am consumat 244.4 litri (am mers 90 - 87 - 87), doar 7.5 litri mai putin decat estimasem. Si apropo, pe masura ce creste level-ul masinii, consumi mai putin. Comparand datele de la prima mea cursa (Paul Ricard) cu cea de la Anderstorp, unde aveam deja masina nivel 2, s-a consumat cu 0.7% mai putina benzina in cursa a 2-a. Riscul in cursa a 2-a a fost chiar mai mare decat in prima, deci consumul ar fi fost chiar si mai mic.

AndreiRC

Numarul mesajelor : 664
Varsta : 46
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de Admin Sam Iun 07, 2008 7:09 pm

Am vazut ca sub 20% cauciucurile nu mai dau randament si cred ca pierdem aproape 1 secunda pe tur dar la ce timpi pe tur inconstanti face pilotul meu e posibil sa ma insel

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 21/02/2008

https://yrm2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii Generale - Pagina 2 Empty Re: Discutii Generale

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum