F1 Manager Forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Discutii

+2
cbulucea2
Admin
6 participan?i

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de VAdrian Joi Sept 11, 2008 11:49 am

wtf? ce s-a intamplat?

am fost admin pentru un minute si gata?

plus era un post care a disparut Sad

ce se intampla?


apropo, ShArKy46 este Radu Dulcianu Smile


Ultima editare efectuata de catre VAdrian in Joi Sept 11, 2008 11:51 am, editata de 1 ori

VAdrian

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 10/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de ShArKy46 Joi Sept 11, 2008 11:50 am

...salut la toti Smile Radu Dulcianu din amateur 26 sunt Smile

ShArKy46

Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 11/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Admin Joi Sept 11, 2008 1:08 pm

Pe forumul romanesc din gpro au existat niste "frecusuri" intre noi si george daniel. Eu disperat fiind de posturile lui in care tot intreba unele lucruri pe care ar fi trebuit sa le stie am dat mesajul acela ironic cu setarile de ploaie. El nu a inteles mesajul si a continuat pana cand lui Alin, prietenul nostru, i-a sarit tandara si s-a luat de el exprimand si opinia mea. Tu ai sarit repede in apararea lui george, hai sa spunem "impaciuitor" cu un post maaaare iar cand el l-a facut vierme pe Alin si implicit pe mine si ceilalti rookie in loc sa ai aceeasi atitudine, sa fi ofensat de ceea ce spunea george in acel mesaj si sa il pui la punct te-ai rezumat la doua vorbe. Mi-am amintit de acel conflict asa ca ti-am luat dreptul de administrator (sper sa nu te superi) dar vreu sa vad cum evolueaza lucrurile Smile

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 21/02/2008

https://yrm2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Admin Joi Sept 11, 2008 1:23 pm

Salut Radu, cum ai reusit sa ajungi deja pe minus (vb eu care am 600 de mii) Smile

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 21/02/2008

https://yrm2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de ShArKy46 Joi Sept 11, 2008 1:41 pm

am upgradat pitstop ... 6 mil + extinderea contractului cu pilotul ( 5 mil ) + silver arrows Smile si s-au dus banii....am avut 11 mil la inceput...credeam ca o sa am vreo 5 ...dar sunt multumit...nu vreau sa promovez din sezonul asta ca am prea putini bani Smile

ShArKy46

Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 11/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Admin Joi Sept 11, 2008 1:57 pm

Eu inca nu am extins contractul pilotului meu dar mai am 10 curse cu el. O sa incerc sa il antrenez si daca va fi peste piata ca salariu vs calitati cand ii expira contractul il schimb. Am primit ca sfat pitstop si commercial nivel 2. Eu le aveam la 1 iar staff-ul la 8, acum dupa upgrade staful poate urca la 14. Daca asta tine numai de pitstop nu stiu cat de mult renteaza (platesc 500 de mii pe cursa intretinere) dar presupun ca atunci cand vom avea si Tehnical va conta mai mult staff-ul. Commercialul cred ca e de folos la sumele obtinute de la sponsori, inca nu stiu cat de mult conteaza in progresul negocierilor.

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 21/02/2008

https://yrm2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de cbulucea2 Joi Sept 11, 2008 2:54 pm

Comercialul sigur, dar pitstop nu stiu. Am vazut oameni cu pitstop 2 care dadeau rateuri la boxe.

cbulucea2
Admin

Numarul mesajelor : 580
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de ShArKy46 Joi Sept 11, 2008 3:01 pm

eu am aproape tot de upgradat macar de level 1 inafara de 2...neimportante Smile ... ma costa 600 intretinerea si 400 salariul...cam asa Smile

ShArKy46

Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 11/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de ShArKy46 Joi Sept 11, 2008 3:02 pm

cbulucea2 a scris:Comercialul sigur, dar pitstop nu stiu. Am vazut oameni cu pitstop 2 care dadeau rateuri la boxe.

probabil trebuie si antrenament... eu consider ca e foarte folositor Pitstop ...

ShArKy46

Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 11/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de VAdrian Joi Sept 11, 2008 3:12 pm

ok, eu sunt tot timpul impaciuitor daca lumea e pusa pe "agresiuni"
iar cand lumea e impaciuitoare, tind sa devin "agresiv", dar f rar

deci eu am o atitudine de toleranta, si incerc sa nu las lucrurile sa devina o tendinta, pentru ca eu personal urasc asta (vine unu, apoi se formeaza o gasca, si tot asa)

apoi, nu am luat apararea nimanui, nici lui george, nici lui alin, nici tie (george a interpretat ca i-am luat apararea, dar nu asta am facut, iar aprecierile lui de dupa nu le-am sustinut deloc, dar nici nu am mai zis nimic, pentru ca era clar ca a depasit limita, mai mult m-a preocupat faza ca alin nu mai vroia sa posteze pe forum Sad )
pur si simplu am vrut sa atrag atentia ca devine o tendinta, si nu e nevoie de asa ceva

si inca ceva, cred in libera exprimare, cred in dreptul de a pune orice intrebare, si cred in dreptul de a refuza sa raspunzi, si incerc sa evit criticile cat de posibil

VAdrian

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 10/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de VAdrian Joi Sept 11, 2008 3:20 pm

acum incep sa fac niste legaturi, cu toate raspunsurile astea cu "viermi"
n-am inteles exact despre ce era vorba, dar va rog frumos, nu vorbiti cu mine asa, pentru ca nu eu am spus asta, si dupa ce george a facut afirmatiile lui, eu m-am retras cu un post redus ... ce poti sa faci la astfel de afirmatii? ... eu nu fac educatie la nimeni ... prefer sa ma iau in gura cu oameni capabili sa inteleaga ce urmaresc

VAdrian

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 10/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de VAdrian Joi Sept 11, 2008 3:26 pm

ok, al 3-lea post Razz

legat de admin, mi-au fost destule alea 2 minute sa imi dau seama ca si forumul meu functioneaza pe acelasi engine de administrare, deci il cunosc binisor
iar daca nu simti ca merit, nici o problema, nu ceream acces imediat Smile

VAdrian

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 10/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Admin Joi Sept 11, 2008 3:26 pm

Nu stiu pe mine incepuse sa ma dispere cu diferentele de la ploaie la uscat si faza aia cu "vreau detalii km. etc" chiar mi-a pus capac. Sincer m-am bucurat ca Alin i-a taiat-o dar jignirile alea nu au fost deloc la locul lor. Acele diferente sunt motivul pentru care eu am promovat cu bani putini si masina slaba. Am facut teste pe uscat si pe ploaie cu masina usoara si cu masina grea pentru ca m-am gandit ca poate cand vom promova acestea ne vor fi de ajutor. Testele costa si cel mai important uzeaza masina. Uzura=piese=bani si in concluzie dupa ce mi-am facut masina de nivel 4 cu motor 5 a trebuit sa dau inapoi pentru ca nu mai aveam cum sa termin pe plus. Initial nu voiam sa promovez pentru ca simteam ca "nu sunt pregatit" dar m-am razgandit avand in vedere exodul de rookie catre amateur si banii frumosi care se obtin in amateur. Am calculat si mi-a iesit ca daca la sfarsitul acestui sezon ma voi mentine in Amateur voi avea bani mai multi si masina mai buna decat daca asi fi venit sezonul urmator din Rookie.

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 21/02/2008

https://yrm2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de VAdrian Joi Sept 11, 2008 3:34 pm

dar e atata de usor sa nu raspunzi, lasa-l domle sa intrebe pana se satura
si daca insista, ii spui ca nu vrei sa dai astfel de detalii, e dreptul tau
atunci daca avea ceva de comentat, sunt sigur ca altfel era situatia

VAdrian

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 10/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Admin Joi Sept 11, 2008 3:36 pm

Hai sa inchidem subiectul. Toata lumea (mai putin Paul) sta mai bine in calificari decat mine, pilotul meu a bushit Q1. Oare nu reusim sa legam cumva comportamentul in calificari de atributele pilotului?

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 21/02/2008

https://yrm2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de VAdrian Joi Sept 11, 2008 3:38 pm

eu zic talent pentru calificari, alaturi de concentrare, astea as zice eu ca baga o calificare buna

consider stamina buna pentru curse, in calificari nu sunt sigur deloc
si evident experienta e un castig, numai ca ai grija si la felul cum ti-ai setat masina, poate gresesti acolo


Ultima editare efectuata de catre VAdrian in Joi Sept 11, 2008 3:42 pm, editata de 1 ori

VAdrian

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 10/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de AndreiRC Joi Sept 11, 2008 3:40 pm

Am tot incercat sa fac legaturi la calificari insa n-am reusit. Multi zic ca este stamina, altii ca este concentrarea ... Nu stiu ce sa cred.

Q1 la mine a fost chiar entuziasmant la mine, 0.3s mai rapid decat timpul net din practice. O fi totusi stamina si cu concentrarea ... concentrarea este 200 dupa reset la mine, iar stamina 39.

AndreiRC

Numarul mesajelor : 664
Varsta : 46
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de VAdrian Joi Sept 11, 2008 3:50 pm

oricum, un pilot care are numai talent dar nu are stamian si concentrare nu face treaba buna la nimic, calificari si cursa Razz

VAdrian

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 10/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de VAdrian Joi Sept 11, 2008 3:54 pm

primul meu pilot din joc, iar nu scotea nush ce timpi, avea TI mare si concentrare mare, dar la talent nu prea, si stamina era pe la 0, si nu era bun in calificari

VAdrian

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 10/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de AndreiRC Joi Sept 11, 2008 3:55 pm

Stamina cred ca are un cuvant greu de spus in calificari. Parerea mea. Smile

Eu antrenez stamina la pilot acum. Wink

AndreiRC

Numarul mesajelor : 664
Varsta : 46
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de VAdrian Joi Sept 11, 2008 3:58 pm

in schimb pilotul meu cu care facem calificari f bune, avea:

legenda X =unitate de masura

stamina 1*X
concentrare pe la 1.75*X
talent pe la 1.4*X,

cam in acelasi raport imi caut si acum, TI pentru mine nu conteaza deloc, si agresivitate mica evident

VAdrian

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 10/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de VAdrian Joi Sept 11, 2008 3:59 pm

consider ca e importanta concentrarea in calificari, dar mai este cel putin un atribut important, unii zic talent, altii stamina Smile

VAdrian

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 10/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Admin Joi Sept 11, 2008 4:00 pm

Ultimele 2 curse din sezonul trecut Push a lot a mers bine, sub timpul din Practice. Practic pilotul a mai acumulat experienta si motivatie, talentul normal s-a mentinut, a mai castigat ceva concentrare in pauza (171 acum), a mai pierdut ceva stamina (25 acum) si s-a ingrasat un 4 kg. Stamina logic ar fi pentru cursa ca doar nu oboseste intr-un tur dar asta e sigurul atribut care a scazut si fata de 1:33,863 best net time sau 1:33,945 best Laptime incluzand driver Mistake in Practice a scos cu 0.800 mai mult (1:34,660). Q2 l-a facut bine
Pilotul dinainte avea Tehnical mare deci seta masina bine si tot bushea calificarile. Deocamdata acel 0.8 nu ma costa decat un loc in calificari dar mai sunt multi care nu au facut inca calificarile.
Inclin sa cred ca pana la urma e si vorba de noroc dar nu cred sunt sigur, cred ca ceva imi scapa. Pana ma voi lamuri ce si cum o sa fac Q1 push a little si Q2 push a lot, poate asa imi va merge mai bine.

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 21/02/2008

https://yrm2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de AndreiRC Joi Sept 11, 2008 4:02 pm

Hmm ... interesanta ecuatie.

Ia sa vad la mine ...


Stamina = 1 X
Concentrare = 2.67 X
Talent = 2 X

Hmm ... nu prea grozav comparativ cu ce-ai zis tu. Si totusi ... 'push a lot' merge bine acum.

Cat de "foarte bune" erau calificarile la tine, Adrian? Poti sa dai un exemplu? Smile

AndreiRC

Numarul mesajelor : 664
Varsta : 46
Data de inscriere : 03/06/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de VAdrian Joi Sept 11, 2008 4:05 pm

ok, ca sa studiem un caz cu multa concentrare si stamina, bine ca mi-am amintit
asta e caracteristica fostului pilot din amator al lui Cristian Iorga, campionul nostru care concureaza acum pentru Norvegia, si daca ne uitam peste realizarile lui, lua puncte tot timpul, dar in calificari cum era? stie careva?

era cu concentrare pe la 250, si stamina pe la 100 parca
dar avea talent mic, pe la 30 parca, si avea experienta pe la 150, ceva de genu

daca era bun in calificari, atunci da, concetrare si stamina rup, dar ma tem ca nu era asa de bun (nu garantez ceea ce spun, poate a urmarit cineva evolutiile lui), si el stie sa si tuneze masina f f f bine

VAdrian

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 10/09/2008

Sus In jos

Discutii - Pagina 3 Empty Re: Discutii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum